فسفاته نوعی پوشش تکمیلی است که بر روی سطح قطعات فلزی اجرا میگردد وباعث روئیین شدن فلز پایه ومقاوت در برابر خوردگی در زمان نگهداری وانبار داری گردیده ودر عین حال بعنوان پوشش مناسب برای زیرکار رنگ میباشد که موجب افزایش چسبندگی رنگ به فلز پایه گردیده وکیفیت پوشش رنگ وطول عمر آنرا به میزان قابل ملاحظه ای بهبود وافزایش میدهد . 

پوشش دهی فسفاته

پوشش دهی فسفاته، عملیاتی روی آهن، فولاد، فولاد گالوانیزه شده یا آلومینیوم، در محلول رقیق اسید فسفریک و دیگر ترکیبات است که در آن سطح فلز در محیط اسید فسفریک به طور شیمیایی فعال شده و به لایه ای محکم و تقریبا محافظ از کریستال های غیر قابل حل فسفات، تبدیل می شود.

معرفی فسفاته روی نیکل :محلول فسفاته روی نیکل ماده ای است که بر روی سطوح آهنی و فولاد، لایه ای به رنگ خاکستری با کریستال های ریز تشکیل می دهد. میزان مقاومت آن در برابر خوردگی بسیار بالاست و باعث افزایش چسبندگی رنگ به سطح قطعه مورد نظر می شود.

فسفاته روی نیکل دسته ایی از فسفاته های  روی هستند که برای بهبود عملکرد به آنها ترکیبات ویژه ایی اضافه می شود.فسفاته های روی کلا پوشش های کریستالی دارند و مقاومت خوردگی آنها به نسبت پوشش های آمورف بالاتر است .
موارد کاربرد پوشش های فسفاته روی نیکل :
این پوشش ها در صنعت خودرو سازی‚ لوازم خانگی صنایع فلزی و حتی هواپیمایی قابل کاربرد هستند.
پیمایش به بالا